Drewno Egzotyczne

Podłogi z egzotycznych gatunków drewna

Nadrzędna kategoria: Oferta

Podoga z egzotycznego drewna

PARKIETY I DESKI PODŁOGOWE iFLOOR

Pośród wszechobecnych podłóg panelowych, masywny parkiet oraz podłogi drewniane stały się synonimem prestiżu. Z drugiej strony jest to produkt, który, ze względu na swoje właściwości, nigdy nie wychodzi z mody. Nadaje pomieszczeniom ciepły i niepowtarzalny wygląd, elegancki charakter i specyficzny mikroklimat. Poza walorami estetycznymi parkiet jest także dobrym izolatorem termicznym i akustycznym, dobrym regulatorem wilgotności powietrza i materiałem nie alergizującym. Co ważne, jest przede wszystkim trwały i może być wielokrotnie odnawiany.Exotic-Specialty-Hardwood-Flooring-amendoim

Należy podkreślić, że dziś, w porównaniu z latami minionymi, oferta parkietów jest o wiele bogatsza. Klient może wybierać spośród kilkunastu gatunków drewna, pochodzących nie tylko z naszej szerokości geograficznej, ale także z Azji, Afryki i Ameryk.

Pojawiły się także nowe kolory i duże wymiary sięgające szerokości 20cm i długości do 2m. Dużą popularnością cieszą się ostatnio podłogi lite lakierowane np.:parkiet oraz deska Merbau, Merbau, Teak oraz Palisander łączony lamelowy15x150 3Lam. Ceny wielu z tych egzotycznych „perełek” się na poziomie cen krajowego parkietu dębowego czy jesionowego. Do głównych zalet tych parkietów należy zaliczyć ich twardość i stabilność która wypada bardzo korzystnie na tle gatunków krajowych.

DREWNIANE PODŁOGI WARSTWOWE iFLOOR

Panele dwu- lub trójwarstwowe lakierowane łączą w sobie najlepsze cechy naturalnego drewna oraz stabilność i szybkość montażu paneli podłogowych. Drewniane podłogi warstwowe mogą być instalowane przez bezpośrednie klejenie do podłoża, ale mogą być również układane pływająco. Posiadają unikalny system montażu Soft Lock. Po ułożeniu nie wymagają cyklinowania i lakierowania. Tak jak parkiet mają wygląd klepek i wykonane są z naturalnego drewna.

W ofercie dostępne są podłogi warstwowe z egzotycznego drewna: Merbau Dur, Line i Duo, Hevea Line, Doussie Duo, Orzech Am Deck, Dąb Czarny Line I Deck, Dąb 3L i Line I in. Ceny paneli warstwowych iFLOOR są porównywalne do cen parkietów, ale ich montaż jest znacznie szybszy i tańszy.

Na szczególną uwagę zasługuje nowa kolekcja podłóg warstwowych Design Parquet. Są to podłogi ręcznie wykonywane, więc każdy ich szczegół jest dopracowywany indywidualnie a dzięki specjalnemu wzorowi i rysunkowi drewna otrzymujemy efekt naturalnej przestrzeni. W kolekcji tej można znaleźć takie gatunki jak: Palisander, Dąb Czarny, Dąb Bielony, czy Merbau.

Deska Tarasowa

Nadrzędna kategoria: Oferta

Taras

Super trwały i estetyczny taras.

Gatunki drewna stosowane na zewnątrz: Bangkirai, Massaranduba, Cumaru, Merbau, Tatajuba czy Ipe charakteryzują się bardzo dużą odpornością na destrukcję biologiczną w zmiennych warunkach atmosferycznych. Wpływa na to wysoka gęstość drewna oraz duża ilość zawartych w nim garbników. Trwałość tych gatunków, nawet bez impregnacji, jest kilkakrotnie większa niż impregnowanej sosny. Ścisła struktura drewna nadaje mu piękną, gładką powierzchnię, natomiast szeroka paleta kolorystyczna, od słonecznych żółci po mahoniowe brązy i czerwienie, kształtuje unikalny klimat otoczenia.taras

Deska tarasowa i inne produkty iDECK/iCLIP są cenionym materiałem wykorzystywanym przez projektantów i wykonawców zarówno przy budowie basenów na otwartym powietrzu, tarasów restauracji, altan, patiów, ścieżek, ogrodzeń, elewacji, jak i podczas urządzania ogólnie dostępnych terenów rekreacyjnych.

Wszystkie gatunki drewna posiadają pierwszą klasę trwałości i z powodzeniem mogą być stosowane na zewnętrzne tarasy, nie tracąc swych właściwości mechanicznych nawet przez kilkadziesiąt lat.

Blaty drewniane

Nadrzędna kategoria: Oferta

blaty

Funkcjonalne i wytrzymałe.

Hitem ostatnich miesięcy na rynku materiałów stosowanych do urządzania wnętrz stały się blaty klejone z drewna. Wykonane z drewna egzotycznego – ostatnio bardzo popularnego, spełniają wymogi najbardziej wymagających klientów. W porównaniu do krajowych gatunków takich jak dąb czy buk, są o wiele trwalsze i odporniejsze.blat_2

Wszystkie z proponowanych gatunków mają dużą gęstość i wysoką stabilność tj. mniejszy współczynnik skurczu. Niewątpliwą zaletą tych produktów jest to, że zachęcają swoją atrakcyjną ceną oraz niespotykanym charakterystycznym wyglądem.

Dodatkowym atutem stosowania gatunków egzotycznych jest bardzo szeroka gama kolorystyczna. Dostępne są zarówno bardzo jasne gatunki – bambus o słomkowej barwie, tauari w wyglądzie zbliżone do dębu; w odcieniach ciepłych brązów – teak, iroko; w szerokiej gamie czerwieni – merbau, jatoba , acajou, i prawie czarne – palisander.